Ekim 2011 archive

Mürdüm Eriği Reçeli

Reçel nasıl yapılır? Evinizde kolayca yapabileceğiniz; çok sevilen bir meyve olan mürdüm eriğinin reçel yapımı. Tarife uyarsanız çok leziz bir reçel ortaya çıkacaktır. MALZEMELER: 1 kilo mürdüm eriği 1 kilo toz şeker yarım limon suyu 1 çay kaşığı limon tuzu YAPILIŞI: Erikleri yıkadıktan sonra boydan ikiye keselim ve çekirdek yataklarını çıkaralım. Erikleri geniş bir tencereye …

Continue reading

Kurdeleli Bebek Hırkası ve Bere

Havalar iyice soğudu, torunlarınıza; çocuklarınıza örebileceğiniz, onları sıcacık tutacak, mavi ve turkuaz renklerinin hakim olduğu çok şirin bir hırka ve ona uygun bir bere; kurdele ile farklı bir şirinlik katılmış bir model. Bu renkler daha çok erkek bebeklere yönelik olmuş fakat pembe ya da sarı gibi tonlarla kızlar için de örebilirsiniz.

Kurdele İşi Havlu Kenarları

Kurdele işi havlu nakışları; çiçekler ve boncuklarla işlenmiş beğeneceğinizi umduğumuz havlu kenarları

Continue reading

Nişan Bohçası için Havlu Kenarları

Nişan bohçalarınız ve evde günlük olarak kullanabileceğiniz; çiçek ve kurdaleleyle süslenmiş danteller işlenmiş, renk, canlılık katan; havlu kenar örnekleri.

Continue reading

Kurdela Nakışı Bohça Modelleri

Birbirinden güzel; özenle işlenmiş, el emeği, göz nuru kurdelalar ile adeta canlıymış görüntüsü veren geleneğimizin bir parçası kurdela işi bohça kenarları. Uygun boyutlarda yaptığınızda, nişan ve düğünlerde karşı tarafın aile bireylerine sunacağınız hediyeleri bohçanın içine koyup armağan edebilirsiniz.

Continue reading