Arabalı Bebek Patiği Yapılışı

Çok şirin, hayranlık uyandıracak “onun arabası var patiği” modeli. Hangi çocuk, bu patiği istemez. Eğer çocuğunuz için, kendi ellerinizle patik yapmak istiyorsanız, Türkiye’nin durmak nedir bilmeyen tek atölyesi Deryanın Dünyasında yapılan; bu çok güzel patiğini, videomuz sayesinde yapabilirsiniz. Videoda, Sibel Hanım ayrıntılı olarak, nasıl örüldüğü hakkında bilgiler veriyor.

Kullanılan Malzemeler:

  • Tığ şiş numarası: 3.5
  • Merserize ip

Yapılışı:

Bunun için siyah merserize iple tabanından başlıyoruz. 16 tane zincir çekiyoruz; her ilmeğe bir tane batıp, 7’li trabzan yapıyoruz.
Tam son ilmeğe geldiğimizde, aynı ilmeğe 4 tane 2’li trabzan yapıp, karşı tarafa dönüyoruz. Yine her ilmeğe bir tane batıp, 16 tane ikili trabzan yapıp, buradan köşeyi dönüyoruz. 2 sıra siyah iple yaptıktan sonra, kırmızı renge geçiyoruz.

Geri kalan açıklamalar videomuzda…

1 yorum

  1. Sevgili Derya Baykal bugünkü yayında kullandığınız beyaz boyanın cinsini ve markasını bildirebilir misiniz? Tam da gardırop boyayacaktım. Zımpara yapmadan boyayı tutturmak çok zor oluyor. Yanıtlarsanız sevinirim. Boya bitinca de sizlerle paylaşırım. Sevgiler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.