Bebek Elbise Yelek Yapımı

Çok şık desenli bir bebek elbise yelek modeli
bebek elbise yelek

Yelek yapımı, kırmızı bambu ile 60 ilmek atalım çift kat lastik örelim. İkinci katın 4.sırasında ilmekleri 2 şer örerek ilmek sayısını 30’a indirelim. İlmeklerin 14 tanesini örmeden sağ şişe aktaralım ve diğer bir ip ile orta 2 ilmeğe düz örgü yapalım. Her sıranın sonunda lastik ilmeklerinden bir tanesini daha örerek örgüye üçgen bir görüntü kazandırırız. Yanlar 6 ilmek kaldığında tüm ilmekleri beraber örmeye başlayalım, yan örgü boyu 6 cm olduğunda kol kesimini 3-1-1 uygulayalım. Aynı sırada ön açıklık içinde her sıra başında 1 er ilmek kesmeye başlayalım. 12 omuz ilmeği ile kol evi yüksekliği 13 cm olduğunda tüm ilmeklerimizi kapatalım. Diğer önü de aynı şekilde hazırlayalım.

Yaka lastiği: Arka beden ve yeleğin omuz dikişlerini yapalım. Yelek etek ucundan arka yırtmaca kadar 47 ilmek çıkartalım ve 4 sıra 1/1 lastik örgü yaptıktan sonra tek seferde kapatalım. Arka yakada baştan 3.ilmeğe 2.örgü sırasında 1 adet ilik açalım.

Dikiş: Ön ve arka parçanın etek ve beden yan dikişlerini yapalım. Yeleğin yan bitimini içten yan dikişe tutturalım. Kol alt dikişlerini yapalım. Arka beden ve yeleğin oluşturduğu kol evine yerleştirelim.

  • Lady Buse on 19 Aralık 2010 at 22:20
  • Cevapla

  Renkler biraz hoşuna gitmedi fakat desenler güzel ve basit yapabilirim :)

  • bırsen on 08 Mayıs 2011 at 10:15
  • Cevapla

  bencede! renkler kotu ama modelı aklıma yazdım

  • yaren ecem on 10 Mayıs 2011 at 16:25
  • Cevapla

  çok tatlı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.