Boncuklu Örgü Çanta Yapımı

Örgü dünyasından kolunuzdan düşürmeyeceğiniz bir boncuklarla süslü örgü çanta modeli. İster bebeğinizin eşyaları koyun isterseniz kendi özel eşyalarınızı.

boncuklu pembe çanta

Örgü çanta yapılışı

Bordo ip kullanılarak 45 ilmekle örgüye başlayıp, 10 sıra düz örgü örülür ve pembe ipe geçerek 120 sıra düz örgü örülür. Tekrar 10 sıra bordo iple düz örgü örülür ve bitirilir.

SAÇ ÖRGÜLERİ: 16 ilmekle örgüye başlanır. 2 ilmek ters, 12 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak sıra bitirilir. Örgünün tersinde ilmekler geldiği gibi örülür. Bu şekilde 5 sıra ördükten sonra, 2 ilmek ters, 6 düz ilmek şişten çıkarılarak 3 ilmek sağa, 3 ilmek sola alınarak burulur. Daha sonra diğer 6 düz ilmek şişten çıkarılarak aynı şekilde burulur ve 2 ters ile sıra bitirilir. Her 5 sırada bir aynı burma işlemi tekrarlanır. Toplam 8 burgu olacaktır ancak bunların son 2 tanesini bordo iple örülür. 2 adet bu parçadan örerek çantanın yanlarına dikilir.

Çanta sapı yapımı

12 ilmek bordo iple örgüye başlanır. 5 sıra düz örgü örülür. Yanlarda yaptığımız saç örgüsü modelini kurun ve 5 sırada bir ilmekleri burun. (Yanlardaki 2’şer ters ilmekler yoktur) 21 tane saç örgüsü yaptıktan sonra 5 sıra daha düz örgü örüp ilmekleri kapatın ve çantaya dikin.
Renk No: K729 2×100 gr K763 2×100 gr
5 Numara Şiş

1 yorum

    • yasemin on 13 Aralık 2010 at 08:56
    • Cevapla

    Derya ablacım, hepsi çok güzel sizden bir şey rica ediceğim. Geçen hafta sanırım salyangozluydu galiba atkı örmeyi göstermiştiniz, yapılışını yazar mısınız teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.