Çiçekli Yazlık Kazak Yapımı

Deryalı Günler‘de de sıkça rastladığımız, çiçek motifli yaz veya sonbaharda rahatlıkla giyebileceğiniz kazak örneği. Resimli anlatımlı olması sebebiyle kolaylıkla yapabileceğiniz bir model. İçerisine beyaz bir badi ile güzel duracaktır.

çiçek motifli yazlık kazak

Kazağa ortadaki çiçek motif ile başla. 10 zincir çek. 6 trabzan yaparak çiçeğin 1. yaprağını oluştur. İşlemi tekrarlayarak 4 yaprak oluştur.

Yaprağın altından 16 zincir çekerek altına tuttur. Toplam 8 tane kol oluştur. Bu kolları 6’şar zincir çekerek birbirlerine birleştir.

Ortadaki kareyi oluşturmak için 16 trabzan yapıp 3 zincir çek ve bunu 4 defa tekrarla. 3 zincirin üstüne 2’şer dolgu yapıp 7 zincirden oluşan 5 delikli ağ örgü ile motifi tamamla.

Bademlerin arasındaki mesafe 30 cm olunca (resme bakın) kare motifi bitir. Ön ve arka kare motifleri birleştirdikten sonra omuzu bitirmek için yukarıya doğru 9 cm daha ör. Yakaya sık iğne geç. Bedeni yanlardan dikerken kol için 20 cm açıklık bırak. Burdan kolu oluşturmak için her sırada 1’er ağ azaltarak kol altını oluştur. 14 ağ kalınca devam et. Toplam 58 ağ ör.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.