Kovboy Atkısı Yapımı

Yaz rüzgarlarından kendinizi koruyacağanız; kullanımı bakımından kovboyların aksesuarını andıran, şık ve basit yapımı ile beğenerek kullanacağınız bir atkı modeli.

Malzemeler:

 • 1 adet yumak
 • şiş 4
 • Tığ 1,5

Yapılışı: 4 ilmekle başlanır. 1 sıra düz örgü örülür; ancak 3. ve 4. ilmek arasında ajur artırım yapılır. Ters örgü örülür. İlmek sayımız 5 olur.

Aşağıdaki örneği kurarken şişin sonunda 1 ilmek kala, örneğin düzünde artıran yapılır. Örnek düz örgünün yüzünde kurulur. 65 cm. olana kadar artırım devam eder. 65 cm. olunca artırılan yerden kesme işlemi yapılarak eksiltme yapılır.

İpimizi koparmadan kalan tek ilmeğe tığımızı takip; 6 zincir, 1 sık iğne yaparak boyunluğumuzun etrafına tığlarız. Bu arada, ipimizi 2 kat, 5 zincir çekip halka yaparak sık iğneyle 7 sıra doldururuz.
Bu işlemi 23 tane halka yapana kadar devam ederiz.

Boyunluğumuzda 20 zincir çekip; ördüğümüz sık iğne halkalarımız boyunluğumuza sık iğneyle tutturup, 20 zincirle geri dönerek işlemimizi tamamlarız. Boyunluğumuz bitince hafif buhar veririz. Güle güle kullanın.

1 yorum

  • yıldız tok on 29 Nisan 2012 at 00:13
  • Cevapla

  derya abla ben izmir urladan yıldız bizim her cunartesi üretiçi kadın pazarımızın senin gibi kadınlara destek veren bir ünlüye ihtiyacı var.pazarda senin gösterdigin ürünleri yapıp satmaya calışıyoruz ama duyulmadıgı için hic satış yapanıyoruz lütfen bizimlede ilgilene bilirm,sin
  sizi bir cumartesi misafir etsek gelirmisiniz şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.