Kurdelalı Basit Şal

kurdeleli kolay şal

Büyüklük: yaklaşık 110 çarpı 18 santim bantlar olmadan

Malzeme: Yaklaşık 200 gram devetüyü renginde kalın yün (yaklaşık 35 m / 50 gram); 12 numara örgü şişleri; yaklaşık 60 çarpı 26 santim büyüklükte saten parça.

Düğümlü kenar: Her sıranın 1. ilmeğini yüz örer gibi örmeden alın. Her sıranın son ilmeğini yüz örün.

Selanik desen: Örnek şemasına göre çalışın. Sağ dış kenardaki sayılar gidiş sıralarını, sol kenardaki sayılar dönüş sıralarını belirtmektedir. Enine sıraya 1. oktan önceki ilmekle başlayın, oklar arasındaki motifi = 2 ilmek sürekli tekrarlayın, 2. oktan sonraki ilmekle bitirin. Yukarı doğru 1. – 3. sıraları bir kez ördükten sonra 2. ve 3. sıraları sürekli tekrarlayın.

Kenar ilmek

1 ilmek dolamayla birlikte örmeden ters alın.

1 ilmek yüz

1 ilmek dolamayla birlikte yüz örün.

Örnek denemesi: 7 ilmek ve 16 sıra selanik desen = 10 çarpı 10 santim

Yapılması: 14 ilmekle başlayın. Düğümlü kenarla selanik desende örün, 110 santim boya ulaşınca ilmekleri göründükleri şekilde kapatın.

Bitirilmesi: Şalın dar kenarlarını aynı renkteki ince bir iplikle 6 santim genişlikte kalacak şekilde büzün. Saten parçayı boylamasına ortadan ikiye kesin. Bağcıklar için uzun kenarları ve bir kenarı 0,5 santim dikiş pay vererek kapatın. Bu arada dar kenar verev olarak kapatılacak. Bantları döndürün. Özenle ütüleyin. Resme uygun şekilde şalın dar kenarlarına tutturun.

Yorumu formunu geç

  • PolpravHalf on 09 Mayıs 2011 at 16:14
  • Cevapla

  Здраствуйте)
  Не желаете обменяться ссылками?

  1. Вы хотели бы рекламировать?

 1. çok şık bir şal, benim gibi sade sevenler için ideal.

  • elnure on 26 Mayıs 2011 at 13:17
  • Cevapla

  derya abla ben azerbaycandan elnure.yasimin 13 olmasina bakmayaraq ben orguyu cok seviyorum . bana guzel modeller gonderin ne olur

  • türkan ünal on 25 Kasım 2011 at 20:16
  • Cevapla

  Derya Hanım 25 Kasım tarihli programınızda izleyici yorumunu kınıyorum.O kişi zaten sizin izleyiciniz olamaz.Sizin izleyiciniz bizler seviyeli inasanlarız.Bizlere de hakaret ettiğini düşünüyorum.Biz sizinle mutluyuz.Birlikteliği kimse bozmaz.Hafta sonu da birlikte olmak dileğiyle..Ellerinize yüreğinize sağlık.Başarılarınız devamını diliyorum..Saygı ve sevgilerimlee..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.