Örgü Bebek Babet Yapılışı

Çiçek ve inci ile süslenmiş; cici kızlar için çok şirin bir örgü bebek babeti ve ayrıntılı yapılışı. Örgü ayakkabı, bebeğinizin hem ayağını sıcak tutmasını hem de rahat hareket etmesini sağlayacak ve en önemlisi sizin emeğinizin olduğu bir babeti bebeğinizin giymesi sizi çok mutlu edecek…

Babetin Yapılışı
15 zincir çektim; 15 tane trabzan yaptım. Uç kısımlarınınn ön kısmını aynı deliğe 8 tane trabzan yapıp zincirin karşını da 15 trabzan yapıp son deliğe 6 tarabzan yaptım.

İkinci sırada aynı şekilde trabzan yapıyoruz, aynı deliğe yaptığımız 8 ve 6 trabzanın il ve son trabzan üzerine bir diğerlerine 2 şer trabzan yaptım. 3 sıra sonra 1 sırada sık iğne yaypı sarı ipe geçtim.

Sarı ipte artırma yapmadan arka ilmeğe trabzanları yapmaya devam ettim; 2 sıra sonra önlerine bir delik boş bırakıp diğer deliğe trabzan yaptım. Üzerine çiçek yapıp diktim. Yanınada bağcığını 20 zincir atıp üzerine trabzan yapıp bitirdim.

Bebek Örgüleri

  1. Ayy bayıldım, bu ne kadar hoş bir model; ören de gayet iyi örmüş. Bu güzel örnek için teşekkür ederim.

  2. Çok güzel bir babet

  3. bebeklerine kendi elleriyle bunu yapan annelere ne mutlu; hem bebek rahat eder hem de çok ucuza gelir, tığ işi bilen herkese kolay gelsin

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.