Örgü Oyuncak Yapımı

Çocuklarınız için çok sevimli örgü oyuncaklar ve yapımı ile birlikte yapabileceğiniz bir caillou (kayyu), şirin bebek ve kurbağa el örgü amigurumi modeli.
örgü oyuncak

İp: 150 gram
Tığ: 1 numara
Şiş: 4 numara

Ön arka ve kollar, bebeğinizin bir hırkasının ölçüsünde olacak şekilde evde bulunan iplerinizle tığla örün. Kol kesimi yapmayın. Arkaya 28 santim zincir çekerek başlayın. Çizgili olarak devam edin. 25 santim sonra arka yaka oyuntusunu yaparak bitirin. Önlere 14 santim zincir çekerek başlayın. Çizgili devam edin. 22 santim sonra ön yaka oyuntusunu yaparak omuzlan kapatın. Kollara 18 santim zincir çekerek başlayın. İki yandan artırarak devam edin 13 santim sonra kol genişliği 22 santim olacak şekilde bitirin. Kol ağzından ve etek ucundan ilmek alın. Kol ağzına 8 sıra. etek ucuna 4 sıra 1 ters. 1 düz lastik örün. Ön ortasından ilmek alın. 4 sıra lastik örün. Önlere yuvarlak cepler örüp hırkayı bitirin.

OYUNCAKLAR

Sevgili Zehra Kurt (evin neşesi) kardeşimden çocuklarınıza yapacağınız sevimli oyuncaklar, tığla sık iğne olarak örün. Beden kısmını oluşturun. İçini elyafla doldurun. Baş ve ayaklarını da sık iğne yaparak içini elyafla doldurup bedenle birleştirin. Üzerine şort ve yeleği giydirin. Kaş, göz ağız ve burun işleyin. Kurbağanın başının alt ve üst kısmını ayn ayrı örün. Kırmızı ile ağız kısmın, yuvarlak örüp araya yerleştirin. Gözleri yaparak başın üstüne dikip bitirin.

Yorumu formunu geç

  • gülçin on 09 Şubat 2011 at 11:00
  • Cevapla

  Her hafta salı günleri BUGÜN gazetesinde verilen örgü-dantel ekinde, Güler ERKAN’nın hazırladığı örgü sayfalarını ve sevgili Zehra KURT’un örgü oyuncaklarını koyduğunuz için teşekkür ederim. Alıntı yaparken emeğe saygıdan dolayı kaynak belirtirseniz seviniriz.

   • Güneş on 09 Şubat 2011 at 11:07
   • Cevapla

   Alıntı yaptığımız kişinin adını ve blog ismini yazmıştık [Zehra Kurt (evin neşesi)]. Fakat belirtmemizi istediğiniz başka kaynaklar varsa lütfen belirtiniz.

  • zehra kurt on 16 Nisan 2011 at 06:28
  • Cevapla

  yazılarımı yayınlayan sevgili site yöneticisi arkadaşım, öncelikle oyuncaklaımla ilgili yayınlanan gazete ekine istenizde yer verdğiniz için teşekkür ederim, çocuklarımızı çin malı oyuncaklardan uzaklaştırıp sağlıklı oyuncaklar üretebilmek için verdiğimiz mücadelenin bu gibi güzel sitelerde bu anlamda yayınlanmasını görmek ve ebebeyinlerin bilinçlendiğini görmek beni çok mutlu ediyor.
  http://evinnesesiveamigurumi.blogspot.com/
  blog adresimizdende birçok oyuncağımızı da takip edip paylaşımlardan yararlanabilirsiniz.

  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin gibi el işleriyle güzel işler yapan kadınlarımızın her zaman yayındayız. Ellerinize sağlık yaptığınız oyuncaklar hem çok güzel hem de sağlıklı. Başarılarınızın devamını dilerim. Sevgilerimle…

  • nsmskw on 25 Ekim 2011 at 09:40
  • Cevapla

  süperrrrrrr

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.