Reglan Kollu Kazak Yapımı

Derya Baykal‘ın da gösterdiği reglan kol, kırmızı renkli bayan kazak modeli; kışın içinizi sıcacık tutacak bir kazak örneği. Reglan kol nasıl kesilir, kol kesimi ve örülüşü hakkındaki bilgiler sayesinde bu şık kazağı kolayca yapabilirsiniz.

reglan kollu kırmızı renkli kazak

Reglan kol nasıl örülür

Ön ve arkaya 90 ilmekle başlayın. 2 sıra lastik örün. Üzerine ön ortasında 22 ilmeği ön yüzde ters örün. Arka sırada 1 ters, 1 düz örün. Yanlardaki ilmekleri düz örün. 10 sıra sonra ilmekleri ortalayıp 2 ters, 10 düz, 2 ters olarak örüp aradaki 10 düz örgüyü saç örgü olarak burun.

reglan kol kesimi için şema

Reglan kol kesimi

Kol kesimini 2-1 kesin. Her sırada 1 ilmek keserek reglan şeklini verin. Kol kesimine gelince, saç örgüyü bitirin. Arkayı lastikten sonra düz örün. Kollara 52 ilmekle başlayın. Lastik üzerine düz örgü örün. Kolun her iki tarafından birer ilmek olmak üzere 10’ar ilmek artırın. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1 ilmek keserek reglan şeklini verin. Yaka, kol ve etek ucuna tığla ince oya yapın.

  • bedriyeordukaya on 11 Aralık 2010 at 15:55
  • Cevapla

  her defasında harikalar yaratıyorsunuz sizi izlemeye doyamıyoruz; eşimde emekli beraber izliyoruz ellerinize sağlık, saygılar.

  • tülin on 03 Aralık 2011 at 20:08
  • Cevapla

  acıklamalarınızı videolu yaparsanız iyi olur

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.